• 26327572
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مطالب وبلاگ

تنها ۲۰ آسانسور مراکز درمانی تائیدیه استاندارد دارند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل استاندارد کرمانشاه گفت: از ۴۴ آسانسور شناسایی شده در مراکز درمانی و بیمارستان های استان، تنها ۲۰ مورد آنها موفق به اخذ تائیدیه استاندارد شده اند.

آسانسور

روابط عمومی اداره کل استاندارد کرمانشاه روز چهارشنبه به نقل از محمودرضا نیازی اعلام کرد: طرح نظارت بر آسانسورهای بیمارستان ها و مراکز درمانی استان تشدید خواهد شد چرا که فقط حدود نیمی از آسانسورهای این بخش تاکنون تاییدیه ایمنی گرفته اند.

وی با بیان اینکه آسانسورهای برقی، کششی مشمول مقررات استاندارد اجباری است، افزود: از همین رو به منظور ارتقای سطح سلامت و ایمنی شهروندان این اداره کل برای مرتبه دوم اقدام به بازرسی از تمامی آسانسورهای منصوبه در بیمارستان ها و مراکز درمانی سطح استان به صورت رایگان خواهد کرد.

نیازی با اعلام اینکه در این طرح ۴۴ دستگاه آسانسور شناسایی شده بیمارستان ها و مراکز درمانی استان کرمانشاه مورد ارزیابی قرار می گیرند، یادآور شد: در تلاشیم نسبت به استانداردسازی این آسانسورها اقدام کنیم تا از حوادث ناگوار جلوگیری شود.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه با اشاره به اینکه تاییدیه های ایمنی آسانسور دارای اعتبار یکساله بوده و باید پس از پایان اعتبار دوباره مورد بازرسی ادواری قرار گیرد، تاکید کرد: عدم انطباق آسانسورها با مقررات استاندارد به مدیران مراکز درمانی گزارش خواهد شد و آنها نیز مکلف به رفع نواقص و استانداردسازی آسانسورها هستند، در غیراینصورت با بروز هرگونه حوادث، مسئولیت پاسخگویی بر عهده مدیران مراکز مربوطه خواهد بود.

نیازی گفت: مالکین و بهره برداران آسانسورها به منظور اطمینان از تایید اصالت گواهینامه ایمنی آسانسور می توانند نسبت به ارسال شناسه ملی درج شده در داخل کابین به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ اقدام کنند.

مدیرکل استاندارد کرمانشاه خاطرنشان کرد: همچنین شهروندان هرگونه شکایت را از طریق سامانه گویای ۱۵۱۷ ...