• 26327572
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مطالب وبلاگ

بومی سازی تولید انواع موتور گیربکس آسانسور در قم

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 یک واحد تولیدی در قم توانست با مهندسی معکوس موتور گیربکس آسانسور را بومی سازی و تولید کند.


به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، به گفته مجری طرح تولید این گیربکس ها بیشتر در انحصار کشورهای ایتالیا، آلمان و ترکیه بود که متخصصان این واحد با مهندسی معکوس موفق شدند این دستگاه را طراحی و تولید کنند.

مجموعه صنفی یاران در شهرک صنعتی شکوهیه همچنین برای جلوگیری از سوءاستفاده دلالان و سودجویان که با تعویض برچسب محصولات مشابه سازی شده ایتالیایی آن را به عنوان محصول خارجی به فروش می رساندند موفق شدند اولین موتورهای گیربکس را با شکل و اندازه و امکانات ویژه طراحی و تولید کنند.
ابوالفضل رمضانخانی مجری طرح می گوید: این موتورها برخلاف دستگاههای خارجی سه سال گارانتی دارد و خدمات و قطعات یدکی آن در همه جای کشور در کمتر از یک ساعت در دسترس خریداران قرار می گیرد.


وی افزود: این واحد هم اکنون سالانه 10 هزار دستگاه یعنی 30 درصد نیاز کشور را تولید می کند که در صورت حمایت و تامین مواد اولیه قادر خواهد بود همه نیاز کشور را تامین کنند.
بخشی مدیرعامل این شرکت هم می گوید: در این واحد همچنین درب های اتوماتیک و صفر تا صد لوازم آسانسور با ظرفیت سالانه 10 هزار دستگاه تولید می شود که کمتر از یک سوم قیمت مشابه خارجی به خریداران عرضه می شود.


قیمت نوع ایرانی موتور گیربکس 15 میلیون و درب های اتوماتیک 2 میلیون تومان است.