• 02126327572
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مطالب وبلاگ

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

شرکت یونانی Mezolift اولین شرکتی در جهان است که یک آسانسور / آسانسور خورشیدی (Mezus Solar) برای خانه های کوچک ایجاد کرده است. آسانسور خورشیدی اولین بار در ماه سپتامبر و در نمایشگاه بین المللی تسالونیکی 2011 ارائه شد.

آسانسور خورشیدی

تاکنون از بالابر خورشیدی در آپارتمان های دوبلکس یا بلوک های کوچک آپارتمان با ۳ تا حداکثر ۴ طبقه استفاده می شود. طراحی ویژه آن توسط Mezolift باعث می شود حتی در کوچکترین مکان ها ایده آل قرار بگیرد. پویایی محصول در حال تکامل و بهبود است. هدف Mezolift ایجاد آسانسور برای تأمین نیازهای افرادی است که در بلوک های بزرگتر آپارتمانی کار و کار می کنند. ”

افراد زیادی وجود دارند که دوست دارند امروز از آسانسور خورشیدی استفاده کنند. آسانسورهای خورشیدی آسانسورهای آینده هستند و می توانند در هزینه و انرژی زیادی صرفه جویی کنند. Mezolift قصد دارد از تمام تجربیاتی که اولین آسانسور خورشیدی ارائه کرده استفاده کند و گامهای بسیاری در این فناوری بردارد.

ویژگی های فنی و مزایای اساسی Mezolift:

1-   آسانسور Mezolift 80٪ انرژی کمتری نسبت به بالابرهای معمولی مصرف می کند

2-   Mezolift با 2 پنل فتوولتائیک و 2 باتری قابل شارژ کار می کند

3-   در روزهای ابری ، از آسانسور Mezolift در روز تا 30 برابر استفاده می شود و می تواند بدون شارژ به مدت 3 روز به کار خود ادامه دهد.

4-     آسانسور Mezolift می تواند حداکثر 4 نفر یا 300 کیلوگرم را منتقل کند.

5-    به دلیل انرژی باتری ، خطر گرفتار شدن در داخل آن وجود ندارد.

6-    آسانسور Mezolift به اتاق ماشین نیاز ندارد.

7-    آسانسور Mezolift یک آسانسور دوستدار محیط زیست 100٪ است.

8-    در مواقع اضطراری می تواند انرژی الکتریکی را برای سایر موارد مصرف کند.ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

 کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل استاندارد کرمانشاه گفت: از ۴۴ آسانسور شناسایی شده در مراکز درمانی و بیمارستان های استان، تنها ۲۰ مورد آنها موفق به اخذ تائیدیه استاندارد شده اند.

آسانسور

روابط عمومی اداره کل استاندارد کرمانشاه روز چهارشنبه به نقل از محمودرضا نیازی اعلام کرد: طرح نظارت بر آسانسورهای بیمارستان ها و مراکز درمانی استان تشدید خواهد شد چرا که فقط حدود نیمی از آسانسورهای این بخش تاکنون تاییدیه ایمنی گرفته اند.

وی با بیان اینکه آسانسورهای برقی، کششی مشمول مقررات استاندارد اجباری است، افزود: از همین رو به منظور ارتقای سطح سلامت و ایمنی شهروندان این اداره کل برای مرتبه دوم اقدام به بازرسی از تمامی آسانسورهای منصوبه در بیمارستان ها و مراکز درمانی سطح استان به صورت رایگان خواهد کرد.

نیازی با اعلام اینکه در این طرح ۴۴ دستگاه آسانسور شناسایی شده بیمارستان ها و مراکز درمانی استان کرمانشاه مورد ارزیابی قرار می گیرند، یادآور شد: در تلاشیم نسبت به استانداردسازی این آسانسورها اقدام کنیم تا از حوادث ناگوار جلوگیری شود.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه با اشاره به اینکه تاییدیه های ایمنی آسانسور دارای اعتبار یکساله بوده و باید پس از پایان اعتبار دوباره مورد بازرسی ادواری قرار گیرد، تاکید کرد: عدم انطباق آسانسورها با مقررات استاندارد به مدیران مراکز درمانی گزارش خواهد شد و آنها نیز مکلف به رفع نواقص و استانداردسازی آسانسورها هستند، در غیراینصورت با بروز هرگونه حوادث، مسئولیت پاسخگویی بر عهده مدیران مراکز مربوطه خواهد بود.

نیازی گفت: مالکین و بهره برداران آسانسورها به منظور اطمینان از تایید اصالت گواهینامه ایمنی آسانسور می توانند نسبت به ارسال شناسه ملی درج شده در داخل کابین به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ اقدام کنند.

مدیرکل استاندارد کرمانشاه خاطرنشان کرد: همچنین شهروندان هرگونه شکایت را از طریق سامانه گویای ۱۵۱۷ ...


ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

با رشد شهرنشینی و پیشرفت جمعیت، آپارتمان نشینی در شهرهای ایران رواج پیدا کرده، ولی این شیوه زندگی دارای مشکلات و سختی هایی است که آرامش و آسایش را از ساکنان آن سلب می کند. عدم اطلاع از قوانین و مقررات زندگی آپارتمان نشینی، منشاء برخی مشکلات است. تعمیر و بازسازی پشت بام، نگهداری از تاسیسات، خرید تجهیزات ایمنی، پرداخت شارژ ماهیانه، تعمیر آسانسور، نظافت قسمت های مشترک ساختمان و... معمولا موضوع کشمکش های میان ساکنان یک آپارتمان است. در همین راستا مسعود عالی پور وکیل دادگستری و قاضی بازنشسته در گفت وگو با اعتمادآنلاین به تشریح راهکار های قانونی این معضل اجتماعی می پردازد.

آپارتمان نشینی


این حقوقدان با اشاره به اینکه آپارتمان نشینی اصول و مقررات خود را دارد، گفت: «زمانی که چندین واحد آپارتمان در یک مجتمع ساکن هستند، ناگزیر باید برای جلوگیری از اعمال نظر های شخصی و تنش و درگیری از یک سری مقررات تبعیت کنند. بعضی اوقات ساکنان آپارتمان ها با مشکل عدم پرداخت هزینه های مشترک و به اصطلاح حق شارژ مواجه هستند که به لحاظ عدم آگاهی آپارتمان نشینان از مقررات و ضوابط قانونی این امر به مشاجره و گاه زد و خورد کشیده شده و پای آنان در مراجع قضایی باز می شود.»
عالی پور ادامه داد: «راهکار قانونی این است که در صورت خودداری مالک یا مستأجر از پرداخت سهم خود از هزینه های مشترک، مدیر ساختمان مراتب را از طریق ثبت اظهارنامه در دفاتر خدمات قضایی، به او ابلاغ کند و اگر ظرف 10 روز از تاریخ ابلاغ اظهارنامه، او سهم بدهی اش را نپردازد، مدیر ساختمان می تواند از دادن خدمات مشترک از قبیل شوفاژ، تهویه مطبوع، آب گرم، برق، گاز و... خودداری کند. ...


ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

شهردار تهران گفت: ایستگاه‌های مترو معمولا استانداردهای خاصی دارند، آسانسور و پله برقی جزء الزامات ایستگاه‌های مترو است و ما تلاش می کنیم این تجهیزات در همه ایستگاه‌های مترو وجود داشته باشد

پیروز حناچی، در حاشیه مراسم گرامیداشت روز جهانی سالمند در جمع خبرنگاران درباره فعالیت های شهرداری برای این قشر گفت: بحث مناسب سازی فضاهای عمومی را نه فقط برای سالمندان که برای تمام گروه های سنی و معلولان و به طور کلی افرادی که به هر دلیل مشکل حرکتی دارند، تعقیب می کنیم. در کوتاه مدت نیز هیچ پروژه ای بدون رعایت استانداردهای مناسب سازی افتتاح نمی شود. در میان مدت تمامی پارک ها و در درازمدت تمامی فضاهای عمومی مناسب سازی خواهند شد و کمیته ای در شهرسازی هم این موضوع را پیگیری می کند. وی در پاسخ به این سوال که شهرداری چه خدماتی به سالمندان ارائه می دهد، اظهار کرد: در فضاهای عمومی و ورزشی مزایایی برای سالمندان در نظر گرفته ایم و تلاش می کنیم کیفیت این اقدامات را افزایش دهیم.

شهردار تهران همچنین در پاسخ به این سوال که در سند سالمندی شهرداری چه وظیفه ای دارد، گفت: آن بخش هایی که مربوط به مناسب سازی فضاهای فیزیکی و در مقیاس محلات است بر عهده شهرداری است، اما نفس دور هم نشستن دستگاه های ذیربط منجر به حصول نتایج بهتری خواهد شد.

حناچی درباره مناسب سازی ایستگاه های مترو برای سالمندان نیز عنوان کرد: ایستگاه های مترو معمولا استانداردهای خاصی دارند، آسانسور و پله برقی جزء الزامات ایستگاه های مترو است و ما تلاش می کنیم این تجهیزات در همه ایستگاه های مترو وجود داشته باشد. البته در شرایط فعلی که با تحریم ها رو به رو هستیم ممکن است در تهیه این تجهیزات مشکلاتی وجود داشته باشد، با این وجود تلاش می کنیم مسائل را برطرف کنیم.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری برنا


بازرسی آسانسور

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

چهارمین جلسه کمیته نظارت بر شرکت‌های بازرسی فنی آسانسور در آذربایجان غربی برگزار شد

بازرسی آسانسور

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، در جلسه کمیته نظارت بر شرکت‌های بازرسی فنی آسانسور،  که جمعی از مدیران شرکت‌های بازرسی فنی آسانسور حضور داشتند مقرر گردید کلیه مدارک مربوط به درخواست‌های ثبت شده در سامانه مدیریت بازرسی آسانسور رویت و ظرف مدت ۷۲ ساعت، صحت مدارک ارسالی را مورد بررسی قرار دهند.

درصورت وجود نقص در هر یک از درخواست‌های ثبت شده در سامانه، شرکت‌های بازرسی آسانسور موظفند ظرف مدت ۷۲ ساعت پس از دریافت مدارک، نوع نقص را به شرکت عرضه کننده ابلاغ و رونوشت مکاتبه اعلام نواقص را به اداره کل استاندارد و انجمن همگن آسانسور و پله برقی ارسال کنند.

همچنین در این جلسه اعلام خود اظهاری از وظایف شرکت‌های عرضه کننده برشمرده شد و بر وظیفه شرکت‌های بازرسی آسانسور مبنی بر صحه گذاری مدارک تاکید گردید.

شرکت‌های بازرسی آسانسور در انجام مسئولیت‌های خود مکلف شدند هرگونه اقدام نظیر تطبیق نشانی و بازدید محل و ... را در همان مدت ۷۲ ساعت به انجام رسانده و پس از تایید مدارک بازرسی رادر مدت ۵ روز از زمان تایید در سامانه به عمل آورند.